Βράβευση των καλύτερων αθλητών του Δήμου Αγίου Νικολάου

Τα άτομα τα οποία τίμησαν με τις διακρίσεις τους στον αθλητισμό τον Δήμο Αγίου Νικολάου το 2015 τιμάει την Κυριακή στις 19.00 στο κινηματοθέατρο REX ο ΠΑΟΔΑΝ στην καθιερωμένη πλέον «Γιορτή του αθλητή», εκεί όπου θα βραβευθούν αθλητές και αθλήτριες που ξεχώρισαν στη χρονιά που ολοκληρώθηκε, ως μια αναγνώριση των κόπων και των προσπαθειών τους.
Οι κατηγορίες την βραβεύσεων είναι τρεις και πρόκειται για όσους βρέθηκαν μέσα στην πρώτη εξάδα Πανελληνίων πρωταθλημάτων, ειδικές βραβεύσεις αθλητών-τριων με ιδιαίτερη διάκριση στο 2015 και για διάφορους λόγους δεν πληρούν το κριτήριο της προηγούμενης κατηγορίας (6αδας σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα) και τιμητικές βραβεύσεις για άτομα του αθλητισμού της περιοχής, τα οποία έχουν διαχρονική προσφορά στον τοπικό, αλλά και τον Πανελλήνιο αθλητισμό.
Θα βραβευτούν:

Αθλητές με Πανελλήνιες ή Διεθνείς διακρίσεις το 2015
Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Αγίου Νικολάου «ΙΟΑΝ»
Σκάφος «ΕΥΝΙΚΗ»
Σκαφος «ΕΥΝΙΚΗ 1»

ΛΕ.Μ.Α.Ν.
Αντρέας Αντρέου
Φανουράκης Νικόλαος
Τερζάκης Χαρίδημος

Αθλητικός Ορειβατικός & Πολιτιστικός Σύλλογος «Τάλως»
Κουλουγουσίδου Μαρία
Βιδάλη Ελεάνα

Ναυτικός Όμιλος Αγίου Νικολάου
Προπονητής: Κακουλάκης Μανόλης
Σκυφάκος Ευάγγελος
Φιορέτζη Ελένη
Κουνάλη Ζωή

Α.Ο. Λατώ Σκάκι
Προπονητής Τάκης Παπαθανασίου
Κοζύρη Κατερίνα

Α.Ο. Λατώ Τένις
Προπονητής Αντώνης Κριτσωτάκης
Μάρα Κοντολαιμάκη

Αθλητικό Σωματείο ΑμεΑ «Ο Λάττιος»
Νερατζούλης Ανδρέας (κατηγορία T46)
Προπονητής: Δαβράδος Σπύρος
Λεμονής Μιχάλης (Κατηγορία F32)
Προπονητής: Σαριδάκης Βαγγέλης

Ορειβατικός Σύλλογος Αγ. Νικολάου Ε.Ο.Σ. Βιοκίνηση
Κωνσταντινομανωλάκης Κωνσταντίνος

Α.Σ. Μινώταυρος Ταε-Κβο-Ντο
Προπονητής: Γεροντής Ιωάννης
Παπουτσάκη Αθανασία
Γραφανάκη Ελευθερία-Δέσποινα
Mπιτιρίνης Άγγελος
Αναστασίου Αθηνά
Σταμάτης Κυριάκος
Κάμπας Γεώργιος

Α.Σ. Μινώταυρος Kick Boxing
Προπονητής: Γεροντής Ιωάννης
Τσιαμπαλης Ευάγγελος
Μπιτιρίνης Άγγελος
Αναστασίου Αθηνά

Σύνδεσμος Βετεράνων Αθλητών Κρήτης
Αλέξης Γεώργιος (Κατηγορία Μ55)
Λιουδάκης Μανόλης (Κατηγορία Μ70)

Αθλητικός Όμιλος Λασιθίου (Στίβος)
Προπονητής: Ραφαϊλάκης Λεύτερης
Μανιαδάκη Μαρίνα (3000μ Στηπλ):
Τζελιλάι Άγγελος (300μ – 4χ300μ)
Βασιλόπουλος Δημήτρης (300μ Εμπ.)
Γαβριλάκης Χάρης
Μαλλιωτάκη Αθηνά

Κατερίνα Αλιμάνη

προπονητήσ Κούτρας Πασχάλης

Αθλητές που δεν ανήκουν σε Σύλλογο του Άγιου Νικολάου
Ξενικάκης Νικόλαος (Μήκος)
Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας
Καρπαθιωτάκη Βικτωρια
Λουκάκης Δημήτριος
Τσαμπανάκης Ιωάννης
Κουλουγουσίδου Μαρία
Κουλουγουσίδης Νεκτάριος
Μασσάρος Αλέξανδρος

Ειδικές Βραβεύσεις
Βασιλείου Αιμιλία
Ανδρεαδάκης Εμμανουήλ
Κωστάκης Γιώργος (Κατηγορία F47)

Τιμητικές Βραβεύσεις
Αλτσιάδης Δημήτρης