Πλήρη αγωνιστική κίνηση είχαμε αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα Βόλεϊ της ΕΣΠΕΚ με τις Λασιθιώτικες ομάδες να τα πηγαίνουν θετικά έχοντας απολογισμό δύο νίκες και δύο ήττες.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΑΝΔΡΩΝ
5η αγωνιστική
Χερρονάσιος-ΣΦΠΧ 1-3
ΓΕΗ-Κύδων 3-1
Άνεμος-Ηρόδοτος 3-2

 

Βαθμολογία
1) ΓΕΗ 4-1, 14-1, 13
2) Κύδων 4-1, 13-5, 11
3) Χερρονάσιος 3-2, 9-7, 9
4) ΣΦΠΧ 3-2, 12-8, 9
5) Άνεμος 1-4, 3-14, 2
6) Ηρόδοτος 0-5, 2-15, 1

 

6η αγωνιστική 24/01/16
Κλειστό Κλαδισού 19:00 Άνεμος-ΣΦΠΧ
Κλειστό Χερσονήσου 20:00 Χερρονάσιος-Κύδων
Κλειστό Αλικαρνασσού 16:00 Ηρόδοτος-ΓΕΗ

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
10η αγωνιστική
ΣΦΠΧ-Μεσσαρά 1-3
Ακρωτήρι-Αρκάδι 3-2
ΓΕΗ-Άνεμος 3-0
Άθλεση-Χερρονάσιος 0-3
Σούδα-Κύδων 0-3

 

Βαθμολογία
1) Μεσσαρά 8-1, 23-7, 24
2) Κύδων 8-2, 24-7, 24
3) Χερρονάσιος 8-1, 24-5, 23
4) ΓΕΗ 6-3, 20-12, 19
5) ΣΦΠΧ 5-4, 19-13, 16
6) Γιούχτας 4-4, 12-16, 11
7) Άθλεση 4-5, 13-17, 10
8) Ακρωτήρι 3-6, 13-20, 9
9) Αρκάδι 2-6, 12-19, 8
10 Άνεμος 1-7, 3-25, 3
11) Σούδα 0-9, 3-27, 0

 

11η αγωνιστική 24/01/16
Κλειστό Αρχάνων 15:00 Γιούχτας-ΣΦΠΧ
Κλειστό Μοιρών 18:00 Μεσσαρά-Ακρωτήρι
Κλειστό Ρεθύμνου Αρκάδι-ΓΕΗ
Κλειστό Κλαδισού 17:00 Άνεμος-Άθλεση
Κλειστό Χερσονήσου 18:00 Χερρονάσιος-Σούδα

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Α΄ όμιλος
8η αγωνιστική
Ακρωτήρι-Άνεμος 3-0
Σούδα-Παγχανιακός 3-0
Κύδων-ΟΠΕΡ 3-0
Αετός-ΣΠΦΧ 0-3 α.α.

 

Βαθμολογία
1) Κύδων 6-0, 18-3, 12
2) Ακρωτήρι 5-1, 17-4, 11
3) ΣΦΠΧ 4-2, 12-6, 10
4) ΟΠΕΡ 3-3, 9-9, 9
5) Σούδας 3-2, 11-6, 8
6) Παγχανιακός 1-5, 3-18, 7
7) Άνεμος 1-4, 3-12, 6
8) Αετός 0-2, 0-18, 2

 

7η αγωνιστική 23/01/16
Κλειστό Χανίων 15:00 Παγχανιακός-Άνεμος
Κλειστό Ρεθύμνου ΟΠΕΡ-Ακρωτήρι
Κλειστό Χανίων 17:00 ΣΦΠΧ-Σούδα
Κλειστό Χανίων 19:00 Αετός-Κύδων

 

Β΄ όμιλος
6η αγωνιστική
ΓΕΙ-Χερρονάσιος 3-2
ΓΕΗ-Μεσσαρά 3-0
Άρης-Άθλεση 0-3
Φιλαθλητικός-Σητειακός 3-1

 

Βαθμολογία
1) Άθλεση 6-0, 18-4, 12
2) ΓΕΗ 5-1, 15-3, 11
3) Φιλαθλητικός 4-2, 13-11, 10
4) Άρης 3-3, 10-10, 9
5) Σητειακός 3-3, 12-10, 9
6) Μεσσαρά 2-4, 11-13, 8
7) ΓΕΙ 1-5, 5-17, 7
8) Χερρονάσιος 0-6, 2-18, 6

 

7η αγωνιστική 23/01/16
Κλειστό Μοιρών 16:00 Μεσσαρά-Χερρονάσιος
Κλειστό Λίντο 17:00 Άθλεση-ΓΕΙ
Κλειστό Σητείας 16:00 Σητειακός-ΓΕΗ
Κλειστό Λίντο Φιλαθλητικός-Άρης

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
4η αγωνιστική
ΟΦΗ-ΟΠΕΡ 3-0
ΓΕΗ-Αρκάδι 3-0

 

Βαθμολογία
1) ΓΕΗ 4-0, 12-0, 8
2) ΣΦΠΧ 2-1, 6-4, 5
3) Αρκάδι 1-2, 3-6, 4
4) ΟΦΗ 1-2, 3-6, 4
5) ΟΠΕΡ 0-3, 0-9, 3

 

5η αγωνιστική 24/01/16
Κλειστό Ρέθυμνο Αρκάδι-ΟΦΗ
Κλειστό Ρέθυμνο ΟΠΕΡ-ΣΦΠΧ

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Α΄ όμιλος
5η αγωνιστική
ΣΦΠΧ-Παγχανιακός 3-1
Σούδας-Ακρωτήρι 0-3

 

Βαθμολογία
1) Κύδων 4-0, 12-3, 8
2) Ακρωτηρίου 3-1, 11-3, 7
3) Σούδα 1-2, 4-6, 4
4) ΣΦΠΧ 1-2, 3-7, 4
5) Παγχανιακός2 0-4, 1-12, 4

 

6η αγωνιστική 24/01/16
Κλειστό Χανίων 17:00 Κύδων-Παγχανιακός2
Κλειστό Χανίων 11:00 ΣΦΠΧ-Ακρωτήρι

 

Β΄ όμιλος
5η αγωνιστική
Κύδων2-Ακράδι 1-3
ΟΠΕΡ-Σούδα2 3-1

 

Βαθμολογία
1) Παγχανιακός 4-0, 12-2, 8
2) Αρκάδι 2-1, 8-5, 5
3) Σούδα2 1-3, 5-9, 5
4) Κύδων2 0-3, 1-9, 4
5) ΟΠΕΡ 1-1, 3-4, 3

 

6η αγωνιστική 24/01/16
Κλειστό Χανίων 13:00 Παγχανιακός1-Αρκάδι
Κλειστό Χανίων 19:00 Κύδων2-Σούδα2

 

Γ΄ όμιλος
8η αγωνιστική
Μεσσαρά-Φιλαθλητικός 0-3
Γρύπας-ΓΕΗ2 0-3
Πήγασος-Γιούχτας 3-1
Ηρόδοτος-Άθλεση 0-3

 

Βαθμολογία
1) Άθλεση 8-0, 24-1, 16
2) Φιλαθλητικός 7-1, 27-7, 15
3) ΓΕΗ2 6-2, 20-9, 14
4) Μεσσαρά 3-4, 12-14, 10
5) Πήγασος 3-4, 10-14, 10
6) Γιούχτας 2-6, 11-18, 10
7) Γρύπας 1-6, 3-18, 8
8) Ηρόδοτος 0-7, 0-21, 7

 

9η αγωνιστική 24/01/16
Κλειστό Λίντο 19:00 Φιλαθλητικός-Άθλεση
Κλειστό Λίντο 17:00 ΓΕΗ2-Μεσσαρά
Κλειστό Μελεσσών 11:00 Γρύπας-Πήγασος
Κλειστό Αρχάνων 13:00 Γιούχτας-Ηρόδοτος

 

Δ΄ όμιλος
6η αγωνιστική
Σητειακός-Άθλεση2 3-1
Χερρονάσιος-ΓΕΗ 0-3
Άρης-ΓΕΙ 3-0

 

Βαθμολογία
1) ΓΕΗ 6-0, 18-1, 12
2) Άρης 5-1 16-4, 11
3) Χερρονάσιος 3-3, 9-11, 7
4) Σητειακός 2-3, 9-11, 7
5) ΓΕΙ 1-4, 3-12, 6
6) Άθλεση2 0-6, 12-18, 6

 

7η αγωνιστική 31/01/16
Κλειστό Λίντο ΓΕΙ-Σητειακός
Κλειστό Λίντο Άθλεση2-Άρης
Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης 12:00 ΓΕΙ-Χερρονάσιος