IF

Στην Πάτρα και το Παμπελοποννησιακό στάδιο θα στραφούν το σαββατοκύριακο οι «προβολείς», εκεί όπου διεξάγεται μια από τις σπουδαιότερες διοργανώσεις της σεζόν των αθλητικών διοργανώσεων στην Ελλάδα για το χώρο του κλασικού αθλητισμού, το πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών το διεξάγεται για 102η και 82η αντίστοιχα στις δύο κατηγορίες, από το 1930 και έπειτα.
Έντονο θα είναι φυσικά το Λασιθιώτικο στοιχείο, καθώς ανάμεσα στους καλύτερους Έλληνες αθλητές-τριες 800 συνολικά (459 άνδρες και 340 γυναίκες) θα βρίσκονται και αυτοί των σωματείων του νομού μας, ΑΟ Λασιθίου, ΓΑΣ Ιεράπετρας, Σητειακός ΑΟ και ΓΣ «Βιτσέντζος Κορνάρος» με δεκαεπτά συμμετοχές στο σύνολο.
Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά το Σάββατο 19.00-21.00 από την ΕΡΤ2 και την ίδια ώρα την Κυριακή από την ΕΡΤ3.

Το πρόγραμμα των αγώνων
Σάββατο
9:00 Σφυροβολία Α Προκρ. Προπ. Λαδόπουλου
9:00 Δισκοβολία Γ Προκρ.
9:00 Άλμα Επί Κοντώ Γ Προκρ.
9:15 Αλμα Σε Μηκος Γ Προκρ.
9:15 100μ. Με Εμπόδια Γ Προκρ.
9:35 110μ. Με Εμπόδια Α Προκρ.
10:00 Αλμα Σε Υψος Α Προκρ.
10:00 400μ. Γ Προκρ.
10:25 400μ. Α Προκρ.
10:45 Άλμα Τριπλούν Α Προκρ.
11:00 Σφαιροβολία Α Προκρ.
11:00 Ακοντισμός Γ Προκρ.
11:10 100μ. Γ Προκρ.
11:35 100μ. Α Προκρ.
16:45 Σφυροβολία Α Τελικός
18:05 Άλμα Σε Μήκος Γ Τελικός
18:10 Δισκοβολία Γ Τελικός
18:30 Άλμα Επί Κοντώ Γ Τελικός
18:40 Σφαιροβολία Α Τελικός
18:45 100μ. Με Εμπόδια Γ Τελικός
18:55 Άλμα Σε Ύψος Α Τελικός
19:00 110μ. Με Εμπόδια Α Τελικός
19:15 100μ. Γ Τελική Σειρά 1
19:21 100μ. Γ Τελική Σειρά 2
19:30 100μ. Α Τελική Σειρά 1
19:36 100μ. Α Τελική Σειρά 2
19:40 Άλμα Τριπλούν Α Τελικός
19:50 400μ. Γ Τελικός
19:55 Ακοντισμος Γ Τελικός
20:00 400μ. Α Τελικός
20:10 1500μ. Γ Τελική Σειρά 1
20:20 1500μ. Γ Τελική Σειρά 2
20:30 1500μ. Α Τελική Σειρά 1
20:40 1500μ. Α Τελική Σειρά 2
20:50 3.000μ. Με Φ.Ε. Γ Τελικός
21:10 3.000μ. Με Φ.Ε. Α Τελικός
21:35 4 X 100μ. Γ Τελική Σειρά 1
21:44 4 X 100μ. Γ Τελική Σειρά 2
21:50 4 X 100μ. Α Τελική Σειρά 1
21:59 4 X 100μ. Α Τελική Σειρά 2
22:08 4 X 100μ. Α Τελική Σειρά 3

Κυριακή
9:00 Σφυροβολία Γ Προκρ.
9:00 Δισκοβολία Α Προκρ.
9:00 Άλμα Επί Κοντώ Α Προκρ.
9:15 Άλμα Τριπλούν Γ Προκρ.
9:30 400μ. Με Εμπόδια Γ Προκρ.
9:55 400μ. Με Εμπόδια Α Προκρ.
10:00 Άλμα Σε Ύψος Γ Προκρ.
10:15 Δισκοβολία Α Προκρ.
10:20 800μ. Γ Προκρ.
10:40 800μ. Α Προκρ.
10:45 Άλμα Σε Μήκος Α Προκρ.
11:00 Σφαιροβολία Γ Προκρ.
11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:15 Ακοντισμός Α Προκρ.
11:30 200μ. Α Προκρ.
16:45 Σφυροβολία Γ Τελικός
18:05 Άλμα Τριπλούν Γ Τελικός
18:10 Δισκοβολία Α Τελικός
18:30 Άλμα Επί Κοντώ Α Τελικός
18:40 Σφαιροβολία Γ Τελικός
18:55 Άλμα Σε Ύψος Γ Τελικός
19:05 400μ. Με Εμπόδια Γ Τελικός
19:15 400μ. Με Εμπόδια Α Τελικός
19:25 200μ. Γ Τελική Σειρά 1
19:31 200μ. Γ Τελική Σειρά 2
19:40 Άλμα Σε Μήκος Α Τελικός
19:45 200μ. Α Τελική Σειρά 1
19:51 200μ. Α Τελική Σειρά 2
19:55 Ακοντισμός Α Τελικός
20:00 800μ. Γ Τελικός
20:10 800μ. Α Τελικός
20:20 5.000μ. Γ Τελικός
20:50 5.000μ. Α Τελικός
21:15 4 X 400μ. Γ Τελική Σειρά 1
21:24 4 X 400μ. Γ Τελική Σειρά 2
21:35 4 X 400μ. Α Τελική Σειρά 1
21:44 4 X 400μ. Α Τελική Σειρά 2