Το Πρωτοδικείο Λασιθίου επικύρωσε τα αποτελέσματα των αρχικών και των επαναληπτικών δημοτικών εκλογών της 26ης Μαΐου 2019 και της 2ας Ιουνίου 2019 στο δήμο Σητείας. Ο επικεφαλής του επιτυχόντος συνδυασμού «Σητεία Ενώνουμε Δυνάμεις» κ. Γιώργος Ζερβάκης εκλέγεται Δήμαρχος.

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων

του συνδυασμού «ΣΗΤΕΙΑ ΕΝΩΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ»

Εκλογική Περιφέρεια Ανάληψης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΑΤΖΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΖΑΧΑΡΙΑ (341)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΜΠΑΓΟΡΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (263)

Εκλογική Περιφέρεια Λεύκης

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΛΟΥΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ (446).
  2. ΞΕΝΙΚΑΚΗ – ΣΥΛΛΙΓΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΟΥ (338)
  3. ΓΙΑΤΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΟΥ (222)

Εκλογική Περιφέρεια Ιτάνου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (388)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΤΖΟΥΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (370)
  2. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ (334)
  3. ΒΟΥΤΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ (264)

Εκλογική Περιφέρεια Σητείας

  1. ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (785)
  2. ΣΥΛΛΙΓΑΡΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (658).
  3. ΠΛΑΤΑΝΑΚΗ – ΤΣΑΝΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΕΤΡΟΥ (643)
  4. ΓΑΛΕΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (509)
  5. ΜΑΚΡΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΤΣΙΦΤΕΣ) του ΙΩΑΝΝΟΥ (505
  6. ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (500)
  7. ΜΕΡΑΜΒΕΛΛΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ (452)
  8. ΑΝΤΩΝΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (449)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΦΥΓΕΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ (418)
  2. ΒΙΤΣΕΝΤΖΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ (ΧΑΡΙΛΑΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (371)
  3. ΡΕΒΗ – ΚΑΨΥΛΙΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (353)
  4. ΠΕΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΥΛΟΥ (342)
  5. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΡΟΥΣΣΟΥ (329)
  6. ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (ΝΙΚΟΛ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (325)
  7. ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (294)
  8. ΛΥΜΠΕΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ (285)
  9. ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ (284)
  10. ΠΕΡΡΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΧΡΥΣΑ) του ΙΩΑΝΝΟΥ (256)
  11. ΜΟΥΤΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (248)
  12. ΑΓΓΕΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΑΓΓΟΣ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (243)
  13. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ – ΤΕΡΖΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ (219)
  14. ΡΟΔΟΥΣΑΚΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ (ΧΑΡΗ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (209)
  15. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (201)
  16. ΚΑΜΠΑΝΑΚΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (191).
  17. ΛΕΛΕΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ α (181)
  18. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΣΠΙΘΑ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (177)
  19. ΑΧΛΑΔΙΑΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (ΧΑΤΖΗ) του ΙΩΑΝΝΟΥ (175)
  20. ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (162)
  21. ΠΟΛΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (138)
  22. ΡΙΓΚΟΝ – ΧΑΜΗΛΑΚΗ ΛΙΛΛΙΑΝΑ ΛΙΖΕΤΤΑ του ΜΑΡΙΟ (92)

 

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων

του ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ «ΣΗΤΕΙΑ: Επιστροφή στο μέλλον»

Εκλογική Περιφέρεια Ανάληψης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΚΑΝΑΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ (272)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΓΚΙΟΥΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (124)
  2. ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (51)

Εκλογική Περιφέρεια Λεύκης

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΔΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΙΗΣΟΥΙΤΗΣ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (305)
  2. ΜΠΑΤΣΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (202)
  3. ΠΛΑΤΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΓΙΑΝΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (156)

Εκλογική Περιφέρεια Ιτάνου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΒΙΟΛΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (364)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (344)
  2. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (237)
  3. ΑΝΩΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (170)
  4. ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (65)

Εκλογική Περιφέρεια Σητείας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ ως επικεφαλής του συνδυασμού Δ’ έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού.
  2. ΤΣΙΦΕΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (860)
  3. ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (681)
  4. ΛΙΛΙΜΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ (517)
  5. ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (439)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (275)
  2. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (226)
  3. ΛΑΝΤΖΑΝΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ (220)
  4. ΝΙΚΗΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΗΤΑ (209)
  5. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (198)
  6. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (193)
  7. ΜΗΤΣΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (184)
  8. ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (181)
  9. ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (167)
  10. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (165) (κατόπιν κλήρωσης)
  11. ΚΑΡΝΙΑΔΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (165)
  12. ΚΑΤΣΟΓΡΕΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (164)
  13. ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ (155)
  14. ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (140)
  15. ΚΑΘΕΚΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (138)
  16. ΠΑΘΙΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΟΥΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (134)
  17. ΖΑΓΚΟΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (129)
  18. ΚΡΙΘΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (126)
  19. ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του ΜΙΧΑΗΛ (125)
  20. ΤΣΙΜΙΤΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ (100)
  21. ΒΕΡΓΙΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ (94)
  22. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ – ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΥΛΟΥ (65)
  23. ΚΟΤΣΥΦΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (56)
  24. ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (51)
  25. ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΡΙΤΑ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (33)

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων

του ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ «ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΑΥΡΙΟ»

Εκλογική Περιφέρεια Ανάληψης

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ (127)
  2. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (108)

Εκλογική Περιφέρεια Λεύκης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (165)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (144)

Εκλογική Περιφέρεια Ιτάνου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΑΙΛΑΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (323)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΤΖΟΥΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ (275)
  2. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΜΠΑΜΙΕΣ) του ΙΩΑΝΝΗ (152)

Εκλογική Περιφέρεια Σητείας

  1. ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ ως επικεφαλής του συνδυασμού Ε’ έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού.
  2. ΚΑΡΝΙΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ (333)
  3. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (306)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (234)
  2. ΑΕΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (201)
  3. ΤΖΕΣΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ (200)
  4. ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (196)
  5. ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΦΩΚΙΩΝΑ (160)
  6. ΚΑΤΣΙΚΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (155)
  7. ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (145)
  8. ΡΟΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (138)
  9. ΓΑΪΤΑΝΑΚΗ ΕΣΤΕΡ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (137)
  10. ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ (134)
  11. ΓΙΩΡΓΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (124)
  12. ΠΡΟΒΑΤΑΣ ΘΩΜΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (121)
  13. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (115)
  14. ΓΑΪΤΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (109)
  15. ΜΕΓΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (105)
  16. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΣΥΜΕΩΝ (102)
  17. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (98)
  18. ΤΣΙΧΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (97)
  19. ΚΑΦΕΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (94)
  20. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (93)
  21. ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (88) (κατόπιν κλήρωσης)
  22. ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (88)
  23. ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ έα (69)
  24. ΨΩΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΒΡΑΑΜ (66)
  25. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (62)
  26. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (58)
  27. ΒΕΡΓΑΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (56)
  28. ΜΑΡΚΑΚΗ – ΤΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (47)

 

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων

του ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ «ΣΗΤΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ»

Εκλογική Περιφέρεια Ανάληψης

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. Λαντζανάκης Νικόλαος του Ιωάννη (196)
  2. Καριχημάκης Νικόλαος του Ιωάννη (168)
  3. Παναγιωτάκης Ανδρέας του Γεωργίου (62)

Εκλογική Περιφέρεια Λεύκης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. Δρακάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ (240)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. Χρυσουλάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου (133)
  2. Κοντολαιμάκης Αντώνιος του Ιωάννη (101)

Εκλογική Περιφέρεια Ιτάνου

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. Φουντοραδάκης Εμμανουήλ του Νικολάου (159)
  2. Κουνελάκη Ειρήνη του Ιωάννη (156)
  3. Τσιφετάκη Χάρις (Χαρούλα) του Ηλία (80)

Εκλογική Περιφέρεια Σητείας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. Πατεράκης Θεόδωρος του Γεωργίου ως επικεφαλής του συνδυασμού Β’ έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού.
  2. Τερζής Λεωνίδας (Δάκης) του Παύλου (443)
  3. Σκαρβελάκης Ιωάννης του Νικολάου (386)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. Κοζυράκης Νικόλαος του Ιωσήφ (302)
  2. Λογκάκης Νικόλαος του Γεωργίου (205)
  3. Βοβατζάκης Βασίλειος του Νικολάου (190)
  4. Χριστοδουλάκης Παύλος του Εμμανουήλ (170)
  5. Δασκαλάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη (147)
  6. Ζερβάκη Άννα του Αντωνίου (125)
  7. Κακουράκης Ιωάννης του Παντελή (99)
  8. Βερίγου Χρυσοβαλάντη (Βάλια) του Γεωργίου (97)
  9. Σφενδυλάκη-Παθιάκη Θεονύμφη (Νυφικούλα) του Ιωάννη (94)
  10. Αυγουστινάκη Αφροδίτη του Εμμανουήλ (89)
  11. Κουτάντου Ευριδίκη (Βίκυ) του Νικολάου (79)
  12. Μαράκη Φανή του Ιωάννη (77)
  13. Γαλανάκης Μιχαήλ του Θεοδώρου (75)
  14. Καραγιαννάκη Μαρία του Νικολάου (73)
  15. Πυρράκης Κωνσταντίνος του Ιωάννη (69)
  16. Μανουσάκη Αλεξία του Ιωάννη έλαβε (59)
  17. Καραβυράκης Διονύσιος του Εμμανουήλ (55)
  18. Μιαούλη Ελένη του Μιχαήλ (42)
  19. Γιατζάκη-Παυλοπούλου Μαρία του Ιωάννη (41)
  20. Ελ Φιτούρι-Αλάτσαρη Λάμια (Μαρία) του Μουφτάχ (38)
  21. Πηδηκτάκη Σοφία του Εμμανουήλ (33)
  22. Τουλουπάκης Ιωάννης του Νικολάου (27)
  23. Βιτσέντζου Μαρία του Γεωργίου (23)
  24. Τζαβολάκη Ερμιόνη του Θεοδώρου (19)
  25. Γιαλιτάκη-Γώγολου Μαγδαληνή (Μάγδα) του Αντωνίου τώ (18)
  26. Φυγετάκη Μαρία του Νικολάου (11)
  27. Χίντα Εργιόνα του Ναζμί (7)

 

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων

του ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΣΗΤΕΙΑΣ»

Εκλογική Περιφέρεια Ανάληψης

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (13)
  2. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (6)

Εκλογική Περιφέρεια Λεύκης

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ ΛΕΜΟΝΙΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ (51)
  2. ΦΥΤΡΟΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (17)

Εκλογική Περιφέρεια Ιτάνου

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΑΜΥΓΔΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (35)
  2. ΚΟΞΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (30)
  3. ΚΑΡΑΜΗΝΑ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (15)

Εκλογική Περιφέρεια Σητείας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

  1. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ως επικεφαλής του συνδυασμού Γ’ έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (82)
  2. ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (63)
  3. ΡΟΥΣΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (39) (κατόπιν κλήρωσης)
  4. ΑΜΥΓΔΑΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (39)
  5. ΒΔΟΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (33)
  6. ΒΔΟΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (27)
  7. ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (20) (κατόπιν κλήρωσης)
  8. ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ του ΑΡΗ (20)
  9. ΔΕΛΑΠΟΡΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ (18)
  10. ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (16)
  11. ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (13)
  12. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ (12)
  13. ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΣΥΜΕΩΝ του ΣΤΑΥΡΟΥ (11)
  14. ΜΕΓΑΛΟΥΔΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ (9)
  15. ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (8)
  16. ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ (6) (κατόπιν κλήρωσης)
  17. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (6)
  18. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (5)
  19. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (4)
  20. ΔΟΥΜΑΝΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (2)