Συνεχίστηκε το Παγκρήτιο πρωτάθλημα μπάσκετ αντρών με τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής.

ΑΟ ΔΕΙΛΙΝΟ – ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 61-73

Δεκάλεπτα: 14-13, 22-18, 13-22, 12-20

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ (Δαριβιανάκης): Δαριβιανάκης Εμμ 23, Μακράκης 9(3), Βασιλείου, Κατσαπρακάκης 18 (3), Δαριβιανάκης Γ 4, Στεφανουδακης11 (1), Χαραλαμπάκης Ι. 4, Χαραλαμπάκης Ν. Ηλιάκης 4.
ΑΟ ΔΕΙΛΙΝΟ (Καρκανάκης): Μητκούσης, Χαμηλάκης, Αντωνογιαννάκης 13, Τσιλόγλου 9(1), Καλλέργης 5, Χριστάκης 2, Εκιζόγλου 1, Πετροσιάν 5(1), Ζουρμπάκης 6(2), Κυρίτσης 15(2), Καλογρίδης Ζήσιος 5.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΚΥΔΩΝ 48-61

Δεκάλεπτα: 16-13, 26-29, 36-40, 48-61

Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου (Παπαδάκης-Μυλωνάκης): Μαυρίκος 8 (1), Ζωγραφάκης 1, Σάντια 1, Καλογεράκης 10 (1), Σταθάκης 9 (1), Δράγαζης 5 (1), Κουτσουράδης, Μπελεφάντης 11, Σταματάκης 1, Αλετράς 2.

Κύδων (Ηλιάκης): Μαγγελάκης, Λιονάκης 11 (2), Κυριακίδης, Γεγιτσίδης, Λυρώνης 24 (2), Μπορετός 6, Τζιόλας 2, Κατσουλάκης 2, Λουκάκης 8, Σφήκας 3, Πρωτογεράκης 4, Καφαντάρης 1.

ΠΕΔΙΑΔΑ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 59-74

Δεκάλεπτα: 16-15, 11-20, 16-18, 16-21

Πεδιάδα (Μαυρόπουός): Βλάχος 8 (1), Παπαδοκωστακης 2, Αλμπαντάκης 6, Δοκιμάκης, Ασπετάκης, Ρουκουνάκης, Καμπουράκης 5, Μαστοράκης 2, Εικοσιπεντάκης, Τσαφαντάκης 19, Ανυφαντάκης3, Καπετανάκης 7.

Ανδρογέας (Δηνητριάδης): Μεταξωτός 10 (1), Παγωνίδης 13 (1), Λυριτζάκης 10, Ντογκους 3 (1), Αμπαδιωτάκης 2, Καραγιαννάκης, Μπαγλάνης,, Μπουραντάς 18 (6), Γκέκα 8 (2), ΠούλιοςΕ. 2, Πούλιος Β.4, Νταής 4.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 50-61

Δεκάλεπτα: 13-14, 16-16, 6-14, 15-17
Ακαδημία Ρεθυμνου (Παπαδογιαννακης): Φουνουραδάκης, Ζαμπετάκης 4, Σκανδάλης 9 (1), Σαρειδάκης 11 (1), Τσικριτέας 6(2), Καραβανής 2, Δουλγεράκης 5 (1), Τερζάκης 2, Κοροβέσης, Παπαδάκης 6, Γιάννης, Ιερονυμάκης 5 (1).

Ηρόδοτος (Νασούφης): Φουκάκης, Μπορμπίδης 9, Αναστασάκης 3 (1), Λαμπράκης, Λεφής 24 (4), Γρύλλης 8 (2), Πρωτογεράκης 5, Καραγιαννάκης 2, Γκουτσίδης 2, Κατσαμάνης 8, Μανασσάκης.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 65-90

Δεκάλεπτα: 18-9, 17-35, 19-26, 11-20

Ιεράπετρα (Γαϊτανάκης): Μάλλιαρης 17 (2), Σταυρακάκης, Πλακογιαννάκης Α., Καραλάκης 14 (2), Κοροβέσης, Χαμηλάκης, Μανταλλος 17, Πλακογιαννάκης, Γιακουμάκης 9(1), Κουσάκης 2, Μπουχρασβίλι 4, Παπαδάκης 2.

Ηράκλειο (Μκράκης): Μαρκόπουλος 21 (5), Μαρής, Περαντωνάκης, Στεβοβιτς 10, Ρωσσίδης, Γκίζης 10, Σκανδαλάκης 10, Αυγουστινάτος 2, Καλατζής 8, Μηλαθιανάκης 18 (1), Λισλεβαντ, Μητρόπαπας 11.

  • Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί (σε 14 ματς): 
  1. Εργοτέλης 22  11-0
  2. Ηράκλειο  22  10-2
  3. Ηρόδοτος 20  8-4
  4. Κύδων  20  8-4
  5. ΟΑΧανίων 18  7-4
  6. Μεσσαρά  18  6-6
  7. Ανδρογέας 18   6-6
  8. Ακ. Ρεθύμνου 16  4-8
  9. ΑΟΚ Ιεράπετρα 15  3-9
  10. Δειλινό   15 (-1)  4-8
  11. Αναγέννηση  15  3-9
  12. Πεδιάδα 13  1-11
  • Επόμενη αγωνιστική (15η, 1/2):

ΟΑΧ-Πεδιάδα
Εργοτέλης-Ακ. Ρεθύμνου
Ηρόδοτος-Ηράκλειο
Ιεράπετρα-Δειλινό
Μεσσαρά-Κυδων