Με αρκετές πρωτιές και παρουσίες στο βάθρο από τους αθλητές-τριες των σωματείων του Λασιθίου (ΑΟ Λασιθίου-Άγιος Νικόλαος, Λιβυκός-Ιεράπετρας, ΓΑΣ Ιεράπετρας και ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος-Σητείας), πραγματοποιήθηκε το Σάββατο το απόγευμα στο Ηράκλειο και το Παγκρήτιο στάδιο, αλλά και της «Ελευθερίας» για το αγώνισμα της σφύρας.
Οι τρεις πρώτοι σε κάθε αγώνισμα
100μ εμπόδια Κορασίδων (Ανεμος -0.5) : Ραφαέλα Χαραλαμπάκη (Λιβυκός) 16.58, Ελένη Ψυχαράκη (ΟΦΗ) 18.33
Ακοντισμός Παίδων (600γρ) : Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 59.23, Πιτσιτάκης Εμμανουήλ (Βενιζέλος) 50.96, Παναγιωτάκης Εμμανουήλ (ΑΟΛ) 48.22
110εμπόδια Παίδων (Ανεμος -0.1) : Βασιλόπουλος Άγγελος (ΑΟΛ) 16.79, Κακουδάκης Δαίδαλος (ΟΦΗ) 19.82
100μ Κορασίδων (Ανεμος +1.4) Νοράγια Τζόνσον (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.37, Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (ΟΦΗ) 12.87, Σημαντηράκη Ειρήνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.98
Σφυροβολία Παίδων (5κιλ) : Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 68.98, Τουσισβίλι Γκεόργκι (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.96, Φουράκης Κώστας (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.18
Ακόντιο Κορασίδων (500γρ) : Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 41.69, Πασσα Αθηνά (ΟΦΗ) 33.23, Μασέλη Ελένη (ΟΦΗ) 31.05
100μ Παίδων (Ανεμος 0.0): Χριστοφοράκης Γεώργιος (ΟΦΗ) 11.47, Αρτεμάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.59, Πετσαγκουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.72
Σφυροβολία Κορασίδων (3κιλ) Σταφλυαράκη Ελπίδα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.07, Κουρκουνάκη Μυρσίνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.40, Ψαλιδάκη Νίκη (ΣΜΚ) 45.59
Επί κοντώ Κορασίδων : Τερεζάκη Ελένη 3.50, Σταμπολάκη Εβελίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.30, Σπαράκη Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.00
400μ. εμπόδια Κορασίδων : Τζαγκαράκη Μαρία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας) 1.06.05, Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (ΟΦΗ) 1.08.50, Κατουλη Ελένη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.09.88
400μ εμπόδια Παίδων : Βασιλάκης Γεώργιος (ΓΣ Λιβυκος Ιεράπετρας), 1.00.06, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 1.00.07, Τζατζαράκης Αλέξιος (ΟΦΗ) 1.00.58
800μ Παίδων : Λεσι Σκελζεν (ΑΟ Κισάμου) 2.09.46, Μέγας Γεώργιος ((ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 2.10.30, Πετράκης Πέτρος (ΑΟ Κύδων) 2.17.31
Σφαιροβολία Παίδων (5κιλ) : Μπομπολάκης Βασίλειος (ΓΣ Ελευθ.Βενιζέλος) 13.64, Μπουζάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.54, Αθανασάκης Θεοχάρης (ΑΟ Κύδων) 13.48
800μ Κορασίδων : Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟΛ) 2.27.88, Κάσλεβα-Τσιριγώτη Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 2.30.44, Σταγογιάννη Μαρία (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 2.32.48
3000μ Κορασίδων : Παπαδογιαννάκη Στέλλα (ΑΟ Κισάμου) 14.12.78
Επί κοντώ Παίδων: Τεοντοσιου Εμμανουέλ (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.70, Κόζης Κωνσταντίνος (ΟΦΗ) 3.40
Μήκος Παίδων : Κουβεδάκης Γιάννης ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.33 (0.0), Καμαρίτης Βασίλειος (ΟΚΑ Αρκάδι) 6.11 (+0.1), Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 5.91 (-1.0)
5000μ Βαδην Κορασίδων : Τζατζιμάκη Βασιλική (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 29.22.80, Ελληνικάκη Ελένη (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 31.53.08
Άλμα σε ύψος Κορασίδων : Τερεζάκη Έλενα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.53, Παπαδάκη Γεωργία Μαρία (ΓΑΣ Μαλλίων) 1.50, Μουντάκη Κατερίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.50
200μ Παίδων (Ανεμος +0.4) Πετσαγκουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 23.64, Κιοσες Χαβατζής (ΑΟ Κύδων) 23.79, Λαμψακινός Αλέξανδρος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 23.00
200μ Κορασίδων (Άνεμος +0.3) Τζόνσον Νοράγια (ΓΣ Ελευθ.Βενιζελος) 25.03, Σκουλά Καλλιόπη (ΟΦΗ) 27.86, Μαυραντωνάκη Ευαγγελία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 27.68 (Άνεμος +0.7)
Ύψος Παίδων : Τζολάκης Κωνσταντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.80, Κοτζαμπασακης Αλέξανδρος (ΓΕΗ) 1.72, Κουβεδάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.68
2000μ Παίδων Στήπλ : Παπαγεωργόπουλος Νίκος (ΑΟΛ) 6.38.43, Βαρδάκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.42.90
2000μ στηπλ Κορασιδων : Μαριδάκη Γεωργία (ΓΣ Λιβυκός) 8.29.20, Σταματάκη Ευαγγελία (ΓΣ Βιτσ.Κορνάρος) 10.01.05
Δισκοβολία Παίδων (1.5κιλ) Μπουζάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.09, Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.13, Γουρμετάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 46.10
Σφαιροβολία Κορασίδων (3κιλα) Μπομπολάκη Εμμανουηλία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.21, Μυλανάκη Αθηνά-Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.60, Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.32
Άλμα σε μήκος Κορασίδων : Τζαγκαράκη Μαρία (ΓΣ Λιβυκός) 5.56 (-0.2) Αναγνωστάκη Ιωάννα (ΟΦΗ) 5.20 (-0.4) Πιτροπάκη Σοφία (ΓΣ Λιβυκός) 5.10 (-1.2)
400μ Κορασιδων : Ψυλλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων) 59.30, Μπιρίκου Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.01.28, Σπαράκη Αγγελική (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.03.94
600μ ΠΠΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) : Πάγκαλος Νίκος (ΑΟΛ) 1.48.71
600μ ΠΚΒ¨(Εκτός Βαθμολογίας) : Αποστολάκη Μαρία (ΟΦΗ) 1.47.26
400μ Παίδων : Σερβινάς Δημήτριος (ΑΟ Κύδων) 52.85, Πατεράκης Βαγγέλης (ΑΟ Κύδων) 53.25, Ψύχουλας Κων/νος (ΟΚΑ Αρκάδι) 53.38
Τριπλούν Παίδων : Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 12.70 (0.0), Κουβεδάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.65 (-0.1), Κουβεδάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.51
1500μ Κορασίδων : Σπαράκη Χαρά (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 5.18.14, Κάσλεβα Τσιριγώτη Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 5.32.04, Αρτινού Ανδριάνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 5.37.64
60μ ΠΠΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) Σφακιανάκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 8.62
60μ ΠΚΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) Κατζουράκη Μαρκέλα (Πήγασος) 8.65
Τριπλούν Κορασίδων : Παπαδάκη Γεωργία-Μαρία (ΓΑΣ Μαλίων) 11.44 (0.0, Καράκη Ιωάννα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.07 (0.0) , Πιτροπάκη Σοφία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπ) 10.59 (0.0)
4Χ400μ Κορασίδων : ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος (Χριστοδουλάκη-Σπαράκη-Κατσούλη-Μπιρίκου) 4.27.96
4Χ100μ Παίδων : ΑΟ Κύδων (Βαβουλές-Αμντουλάχ-Μπουρδαντωνάκης-Σουχλάκης) 47.05, ΟΚΑ Αρκάδι 47.13
Δισκοβολία Κορασίδων : Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 43.95, Φραγκάκη Ειρήνη (ΑΟ Κύδων) 41.89, Τσικαλάκη Αικατερίνη (ΣΜΚ) 32.67
1500μ Παίδων : Παπαγεωργόπουλος Nίκος (ΑΟΛ) 4.25.07, Παραγιουδάκης Παντελής (ΟΚΑ Αρκάδι) 4.26.57, Καζιάλες Ευάγγελος (ΟΚΑ Αrκάδι) 4.34.11
4Χ100μ Κορασίδων : ΟΦΗ 51.33 (Παπαδάκη Ε.-Ρεθυμνιωτάκη Σ.-Σκουλά Κ.-Καλογιαννάκη Μ.), ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 51.43, ( Τάπου – Μαράκη Α. – Γουέλς Μ. – Σημαντηράκη Ε.), ΟΚΑ Αρκάδι 51.76 (Τσιμπουκάκη Μ. – Σταγκουράκη Μ. – Κατριτζιδάκη Β. – Γιαννουλάτου Ν.)