Μετά την επικύρωση των αποτελεσμάτων των αρχικών και επαναληπτικών δημοτικών εκλογών της 26ης Μαΐου 2019 και της 2ας Ιουνίου 2019 και την ανακήρυξη του επιτυχόντος και των επιλαχόντων συνδυασμών, σύμφωνα με τις υπ’ αριθμ.23/2019 και 24/2019 αποφάσεις του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Λασιθίου,παρακαλείσθε όπως προσέλθετε στο Δημοτικό Κατάστημα και στην αίθουσα «Μελίνα Μερκούρη», στις 25 Αυγούστου 2019, ημέρα Κυριακή και ώρα 20:00, ώστε σε δημόσια συνεδρίαση, να διεξαχθεί η προβλεπόμενη από το άρθρο 52 του Ν. 3852/ 2010 ορκωμοσία.                                                                                  Ο Δήμαρχος

 Θεοδόσιος Καλαντζάκης

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

1.

Βρυγιωνάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου  (εκλ.περιφ.Μακρύ Γιαλού)

2.

Παπαδάκης Νεκτάριος του Εμμανουήλ  (εκλ.περιφ.Μακρύ Γιαλού)

3.

Χατζημαρκάκη Χρυσούλα (Χρύσα) του Κωνσταντίνου

4.

Μαστοράκης Πέτρος του Εμμανουήλ

5.

Σκυβάλου-Ρουμελιωτάκη Μαρία του Νικολάου

6.

Μπινιχάκης Ευάγγελος του Μηνά

7.

Γεωργαλάκης Εμμανουήλ του Μανούσου

8.

Ασπραδάκης Γεώργιος του Χρήστου

9.

Αστροπεκάκης Κωνσταντίνος του Μιχαήλ

10.

Παπαδοπετράκης Ανδρέας του Γεωργίου

11.

Σαραντώνης Ιωάννης του Κωνσταντίνου  (εκλ.περιφ.Μακρύ Γιαλού)

12.

Πετράς Αντώνιος του Εμμανουήλ

13.

Αγγελάκης Γεώργιος του Ιωάννη

14.

Ζερβάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

15.

Προϊστάκης Γεώργιος του Ιωάννη

16.

Αντωνάκης Γεώργιος του Νικολάου

17.

Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος του Ιακώβου

18.

Πανταζής Αργύρης του Θεοδοσίου

19.

Σαρρής Παναγιώτης του Φιλίππου

20.

Χατζάκης Σταύρος του Γεωργίου

21.

Μεραμβελιωτάκης Νικόλαος του Αντωνίου

22.

Χηνόπουλος Αθανάσιος του Περικλή

23.

Ματζαράκης Νικόλαος του Εμμανουήλ

24.

Ψιμουλάκης Μιχαήλ του Γεωργίου

25.

Βλάσση Ελένη του Φιλίππου

26.

Κοτσιφάκη Μαρία του Νικολάου

27.

Μουζουράκης Αλέξανδρος του Εμμανουήλ

 

1. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

 

1.

Χατζάκης Γεώργιος του Ιωάννη                    

2.

Αϊβαλιώτη – Μαργετάκη Άννα του Εμμανουήλ  

3.

Γιακουμάκη Ευτυχία (Έφη) του Μιχαήλ        

4.

Βαγγέλα Αικατερίνη του Γεωργίου              

5.

Χατζάκης Δημήτριος του Γεωργίου            

6.

Ακαμωτάκη Αικατερίνη του Εμμανουήλ      

7.

Λιαπάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ                

8.

Παπαδάκη Αικατερίνη του Ευαγγέλου        

9.

Βασιλάκης Αντώνιος του Πέτρου                

10.

Ξανθάκη Ελένη του Μιχαήλ                      

11.

Μπαλοθιάρη Δέσποινα του Εμμανουήλ      

 

2. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

 

1.

Κυδωνάκης Εμμανουήλ του Νικολάου    

2.

Σακαδάκη Γεωργία του Ιωάννη              

3.

Μανωλάκης Γεώργιος του Ιωάννη          

4.

Σκουλούδης Γεώργιος του Νικολάου        

5.

Γιακουμάκης Κωνσταντίνος του Γεωργίου

 

3. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

 

1.

Τσαμπανάκης Εμμανουήλ του Νικολάου      

2.

Τσαμπανάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ      

3.

Μπιλανάκης  Στυλιανός του Σοφοκλή          

4.

Στεφανάκης Σταύρος του Στυλιανού      

5.

Ατζαράκη Ειρήνη του Στυλιανού            

 

4. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

 

1.

Ζαχαρόπουλος Βασίλειος του Νικολάου    

2.

Μαυράκη Θάλεια του Γεωργίου                

3.

Κανακάρη Μαρία του Δημητρίου              

4.

Λουτσέτης Σταύρος του Ευαγγέλου          

5.

Μαλλιωτάκης Γεώργιος του Μιχαήλ          

 

5. ΠΡΟΕΔΡΟΣ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΓΔΟΧΙΩΝ

 

1.

Δασκαλάκης Ιωάννης του Γεωργίοιυ

 

6. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΒΟΥΣΙΟΥ

 

1.

Χαλκιαδάκη Μαρία του Μιχαήλ                  

2.

Φιοράκη Μαρία του Γεωργίου                    

3.

Περβολαράκης Αντώνιος του Μιχαήλ        

4.

Χαλκιαδάκης Ιωάννης του Αριστείδη            

5.

Καψωριτάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ          

 

7. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΥΚΑΣ

 

1.

Κρασσάς Κωνσταντίνος του Παύλου            

2.

Μαράκης Ιωάννης του Αντωνίου                  

3.

Ψυλλινάκη Ειρήνη του Εμμανουήλ                

4.

Γαρεφαλάκης Εμμανουήλ του Πέτρου          

5.

Νικολαράκης Γεώργιος του Πέτρου              

 

8. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟΥ

 

1.

Πυργιωτάκης Εμμανουήλ (Λάκης) του Νικολάου  

2.

Ελευθεράκης Αντώνιος του Χαραλάμπους            

3.

Σταματάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ                  

4.

Τομαδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ            

5.

Φεργαδάκης Μιχαήλ του Χριστοφόρου          

 

9. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ  ΜΑΚΡΥΛΙΑΣ

 

1.

Βερίγος Χρήστος του Εμμανουήλ

 

10. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΛΩΝ

 

1.

Βολυράκη Μαρία του Γεωργίου                

2.

Φραγκιαδάκης Νικόλαος του Μιχαήλ        

3.

Μυκωνιάτης Γεώργιος του Ελευθερίου    

4.

Τερζάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ            

5.

Αρχοντουλάκη Μαρίνα του Αλεξάνδρου    

 

11. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕΣΕΛΕΡΩΝ

 

1.

Σκουλούδης Εμμανουήλ του Γεωργίου

 

12. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ

 

1.

Λαμπράκης Κωνσταντίνος του Νικολάου

 

13. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ

 

1.

Δαμασκηνάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ            

 

14. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΥΘΩΝ

 

1.

Ταυλάκης Γεώργιος του Ιωάννη                    

2.

Χατζηγιαννάκη Μαρία του Γεωργίου          

3.

Σιγανός Νικόλαος του Εμμανουήλ              

4.

Μητροπούλου-Τσικαλουδάκη Ευαγγελία του Κωνσταντίνου  

5.

Αλεξαντωνάκη Ελένη του Γεωργίου              

 

15. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΥΡΤΟΥ

 

1.

Παντελάκης Αλέξανδρος του Ελευθερίου          

2.

Πηγιάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου                  

3.

Κουτουλάκης Ανδρέας του Κωνσταντίνου        

4.

Πετρουλάκη Νεκταρία του Ρούσσου                

5.

Σταμπουλής Ιωάννης του Στυλιανού                

 

16. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΟΡΕΙΝΟΥ

 

1.

Κουρμουλάκης Εμμανουήλ του Νικολάου          

 

17. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΑΧΕΙΑΣ ΑΜΜΟΥ

 

1.

Ραπάνης  Γεώργιος του Αντωνίου                  

2.

Βούλγαρης Εμμανουήλ του Στυλιανού

3.

Τζανής Μιχαήλ του Ευαγγέλου

4.

Ματζαράκης Σταύρος του Δημητρίου

5.

Περάκη Δέσποινα του Πέτρου

 

18. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΡΙΖΑΣ

 

1.

Αλεξάκης  Εμμανουήλ του Γεωργίου                  

 

19. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ

 

1.

Ζουμπουλάκης Ιωάννης του Αλεξάνδρου

2.

Παπαδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

3.

Παπαϊωάννου Εμμανουήλ του Ιωάννη

4.

Χαρδάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ

5.

Πευκιανάκης Γεώργιος του Ιωάννη

 

20. ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΧΙΝΟΚΑΨΑΛΩΝ

 

1.

Πιτροπάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ

2.

Σφυράκης Χρυσοβαλάντιος (Βαλάντης) του Γεωργίου

3.

Παπαδάκης Κωνσταντίνος του Νικολάου

4.

Σφυράκης Ιωάννης του Χαραλάμπου

5.

Λαποκωνσταντάκης Νικόλαος του Ευαγγέλου

 

21. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥ

 

1.

Πετσαγγουράκης  Αιμίλιος του Γεωργίου