Στις 3 Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη εκπροσώπων του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας, Τμήματος Ανατολικής Κρήτης. Η εκλογική διαδικασία κύλησε ομαλά και η συμμετοχή των μηχανικών ήταν αυξημένη. Εκλέγονται οι παρακάτω:
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
Ψηφίσαντες: | 1395 |
Έγκυρα: | 1367 |
Άκυρα: | 20 |
Λευκά: | 8 |
ΠΑΡΑΤΑΞΗ | ΨΗΦΟΙ | ΠΟΣΟΣΤΟ% | ΕΔΡΕΣ | |
1 ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ) | 558 | 40.82 | 23 | |
2 Δ.Κ.Μ. Δημοκρατικη Κινηση Μηχανικων | 397 | 29.04 | 16 | |
3 #openTEE | 369 | 26.99 | 15 | |
4 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ | 32 | 2.34 | 1 | |
5 ΚΛΕΙΣΑΡΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 11 | 0.80 | 0 |
Σύνολο 1367
Εκλέγονται:
ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ)
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1 ΒΡΕΝΤΖΟΥ Ειρήνη Γ. | 291 | ||
2 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Αντώνιος Δ. | 184 | ||
3 ΜΠΑΚΙΝΤΑΣ Κωνσταντίνος Δ | 174 | ||
4 ΚΛΑΔΟΣ Ιωάννης Α. | 125 | ||
5 ΒΑΡΔΑΚΗΣ Φιλοκτήτης Ι. | 118 | ||
6 ΤΖΑΒΛΑΚΗ Καλλιόπη Δ. | 109 | ||
7 ΓΕΜΕΛΑΣ Σαράντος Β. | 90 | ||
8. ΞΥΛΟΥΡΗ Μαρία Γ. | 90 | ||
9 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ Μαρία Γ. | 86 | ||
10 ΚΟΚΚΙΝΙΔΟΥ Ευαγγελία (Εύα) Θ. | 80 | ||
11 ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ Χαράλαμπος (Μπάμπης) Γ. | 79 | ||
12 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ Ελένη Ι. | 77 | ||
13 ΜΠΕΛΙΒΑΝΗ Μαρία Ε. | 78 | ||
14 ΣΩΜΑΡΑΣ Ανδρέας Ε. | 76 | ||
15 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Μιχαήλ Α. | 73 | ||
16 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗ Ελένη (Έλενα) Α. | 72 | ||
17 ΦΙΛΙΠΠΗΣ Γεώργιος Α. | 70 | ||
18 ΖΑΜΠΕΤΑΚΗΣ Γεώργιος Ε. | 68 | ||
19 ΒΑΣΙΛΑΚΗ Μαρία Α. | 67 | ||
20 ΒΑΡΔΟΥΛΑΚΗΣ Παύλος Κ. | 66 | ||
21 ΟΡΦΑΝΟΣ Νικόλαος Ι. | 65 | ||
ΛΑΣΙΘΙΟΥ | |||
1 ΡΟΥΚΟΥΝΑΚΗ Μαρία Θ
2 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΥ Ευγενία (Τζένη) Α. |
72
58 |
||
Δ.Κ.Μ. Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1 ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ Μάξιμος Γ. | 168 | |||||
2 ΓΟΛΟΒΑΝΗΣ Μιχαήλ Α. | 140 | |||||
3 ΛΥΔΑΚΗ Μαρία Γ. | 115 | |||||
4 ΤΡΙΑΜΑΤΑΚΗ Χαρά Γ. | 101 | |||||
5 ΑΓΑΠΑΚΗΣ Γεώργιος Ε. | 89 | |||||
6 ΓΑΛΕΤΑΚΗΣ Γεώργιος Ε. | 72 | |||||
7 ΧΑΤΖΑΚΗ Μαρία Ν. | 71 | |||||
8 ΜΑΡΑΚΗ Φανή Ι. | 69 | |||||
9 ΡΑΣΟΥΛΗΣ Ιωάννης Μ. | 66 | |||||
10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Παναγιώτης | 65 | |||||
11 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ Νικόλαος Γ. | 55 | |||||
12 ΚΟΥΜΠΕΝΑΚΗΣ Αντώνιος Ε. | 55 | |||||
ΛΑΣΙΘΙΟΥ | ||||||
1 ΧΩΡΑΦΑΣ Μιχαήλ Δ. | 166 | |||||
2 ΑΤΣΑΛΗΣ Ιωάννης Α. | 60 | |||||
3 ΜΟΔΑΤΣΟΣ Μάρκος Ε. | 46 | |||||
4 ΚΑΤΣΙΔΟΝΙΩΤΑΚΗΣ Κωνσταντίνος Α. | 40 | |||||
#openTEE ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ Γεώργιος N. 176 |
||||||
2 BARTOLOZZI (ΜΠΑΡΤΟΛΟΤΣΙ) Giulia (Ιουλία) 119 | ||||||
3 ΜΑΝΙΑΔΗΣ Μηνάς Μ. 118 | ||||||
4 ΜΑΡΝΕΛΛΟΣ Ιωάννης Ε. 116 | ||||||
5 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ Αικατερίνη Ν. 106
6 ΣΧΙΝΑΣ Ιωάννης Α. 101 |
||||||
7 ΣΠΑΝΑΚΗΣ Ηλίας Ε. 98
8 ΠΑΝΤΕΡΗΣ Εμμανουήλ Η. 96 |
||||||
9 ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ Αριστοτέλης Π. 91 | ||||||
10 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Ιωάννης Ν. 85 | ||||||
11 ΜΠΙΚΑΚΗΣ Ευάγγελος Π. 84 | ||||||
12 ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ Χαράλαμπος Η. 84 | ||||||
13 ΣΙΤΗ Μαρία Ι. 80 | ||||||
ΛΑΣΙΘΙΟΥ | ||||||
1 ΚΑΡΑΛΑΚΗΣ Εμμανουήλ Ε. | 97 | |||||
2 ΑΛΕΞΑΚΗΣ Χαρίλαος Γ. | 57 | |||||
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1 ΒΑΓΙΑΣ Βάγιας Ν.
15 |
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
Ψηφίσαντες: | 1387 |
Έγκυρα: | 1281 |
Άκυρα: | 33 |
Λευκά: | 73 |
ΠΑΡΑΤΑΞΗ | ΨΗΦΟΙ | ΠΟΣΟΣΤΟ% | ||||
1 ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ) | 539 | 42.08 | 2 | |||
2 #openTEE | 390 | 30.45 | 2 | |||
3 Δ.Κ.Μ. Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών | 352 | 27.48 | 1 | |||
ΣΥΝΟΛΟ
Εκλέγονται:
|
ΣΥΝΟΛΟ: | 1281 |
ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ)
1 ΛΥΓΕΡΟΣ Ηλίας Σ. | 206 |
2 ΜΟΝΙΑΚΗΣ Μύρων Ε. | 142 |
#openTEE | |||||||
1 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Γεώργιος Ν. 192 | |||||||
2 ΣΧΙΝΑΣ Ιωάννης Α. 141 | |||||||
Δ.Κ.Μ. Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών
|
|||||||
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΤΕΕ_ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
Σύνολο ψηφισάντων: 1412 Έγκυρα: 1334 Άκυρα: 38 Λευκά: 40
|