Οι εκλογές της Ένωσης Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος της Περιφέρειας Κρήτης πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 14 και την Κυριακή 15 Μαρτίου στον Άγιο Νικόλαο, κάτω από αυστηρά προληπτικά μέτρα προστασίας εξαιτίας του κορονοϊού.

Από το Λασίθι, στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Ενώσεων Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος εξελέγησαν ο Στέργιος Ατσαλάκης από τον Άγιο Νικόλαο και ο Γιώργος Φουσκολαγουδάκης από τη Σητεία.

Στο Δ.Σ. της Ένωσης Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος της Περιφέρειας Κρήτης εξελέγησαν ο Στέργιος Ατσαλάκης από τον Άγιο Νικόλαο και ο Βαγγέλης Μπλαβογιλάκης από την Ιεράπετρα.

Τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα των εκλογών έχουν ως εξής:

ΕΚΛΕΚΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΟΙ

  1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                      273
  2. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ             225
  3. ΠΛΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ                                207
  4. ΑΤΣΑΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΕΟΣ Του ΜΙΧΑΗΛ                                  171
  5. ΚΟΤΣΟΡΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                 155
  6. ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ                      145
  7. ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΗΛΙA                         138
  8. ΜΑΡΤΙΜΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ    134
  9. ΜΠΛΑΒΟΓΙΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ             98

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ                       78
  2. ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                       74

 

ΕΚΛΕΚΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΕΥΠΣ ΟΙ

  1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                       268
  2. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ              215
  3. ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ                207
  4. ΠΛΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ                                 192
  5. ΔΑΓΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ                             179
  6. ΑΤΣΑΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΕΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ                                    166
  7. ΣΕΡΕΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                162
  8. ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ                                 149
  9. ΨΥΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ                          148
  10. ΦΟΥΣΚΟΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ       146
  11. ΚΟΤΣΟΡΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                 143
  12. ΑΜΠΑΡΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                 125
  13. ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ                                   107

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΒΕΡΥΚΟΚΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ του ΣΑΒΒΑ                              95
  2. ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ                              81
  3. ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ                       73

 

ΕΚΛΕΚΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  1. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                161
  2. ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                     137
  3. ΜΙΧΕΛΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       135

 

ΕΚΛΕΚΤΗΚΑΝ ΓΙΑ Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

  1. ΠΑΝΤΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ                                   100
  2. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                     84
  3. ΒΕΡΥΚΟΚΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ του ΣΑΒΒΑ                             80                         
  4. ΚΑΡΑΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    73

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                        73
  2. ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                    69

 

ΕΚΛΕΚΤΗΚΑΝ ΓΙΑ Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

  1. ΑΤΣΑΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΕΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ                               68
  2. ΚΟΥΤΑΝΤΟΥ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ                                     67
  3. ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ      52

ΕΚΛΕΚΤΗΚΑΝ ΓΙΑ Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

  1. ΨΥΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ                       82
  2. ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ       65
  3. ΚΟΥΡΝΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ                         57
  4. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ                  55
  5. ΠΛΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ                              49

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Ο πρόεδρος, Γκαραγκούνης  Αθανάσιος