Ευπρεπίζεται ο παραλιακός δρόμος του Αγίου Νικολάου βάφονται τα κάγκελα, αλλάζουν οι λάμπες φωτισμού
Διαπρέπει διεθνώς το ηλεκτρονικό σχήμα Teknovore – Δημιουργός του ο Γ. Κλώντζας (βίντεο)
Ολοκληρώθηκε η διαδικασία παραλαβής από το Δήμο του ημιτελούς έργου κατασκευής του 2ου Βρεφονηπιακού Σταθμού Αγίου Νικολάου
Παρεμβάσεις στις Δημοτικές Κοινότητες ολόκληρου του Δήμου Σητείας
Σκιές και Φως : Ξετυλίγοντας το νήμα της ψυχής
Αγορά οικοπέδου στο ΒΙΟΠΑ για τις ανάγκες της Π.Ε. Λασιθίου
Θετικό ξεκίνημα για το «ΕΥΝΙΚΗ» – Στο βάθρο του Πανελλήνιου διασυλλογικού αγώνα J24
Αποκατάσταση της Μονάδας Επεξεργασίας των τοξικών στραγγισμάτων του ΧΥΤΑ Αγ. Νικολάου
Φοιτητές οι οποίοι σπουδάζουν στο Πανεπιστήμιο του Portland στο Oregon επισκέφτηκαν το δήμαρχο Ιεράπετρας

Η Γιουβέντους κατέκτησε το Σούπερ Καπ (2-0 τη Νάπολι)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο οδήγησε τη Γιουβέντους στην κατάκτηση ακόμη ενός τίτλου. Με τον Πορτογάλο αστέρα της να ανοίγει το σκορ στο 64ο λεπτό, η πρωταθλήτρια Ιταλίας νίκησε 2-0 τη Νάπολι στο γήπεδο της Σασουόλο, το «Μαπέι» και κατάκτησε το ένατο Super Cup Ιταλίας, στον 16ο τελικό που συμμετείχε.

Αντίθετα, η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο απέτυχε να κατακτήσει το τρίτο τρόπαιο στον τέταρτο τελικό της στη διοργάνωση. Να σημειωθεί πως το Σούπερ Καπ Ιταλίας επέστρεψε σε ιταλικό έδαφος ύστερα από δύο χρόνια διεξαγωγής του στη Σαουδική Αραβία, ενώ προγενέστερα είχε επίσης φιλοξενηθεί σε Κίνα και Κατάρ.

Η Νάπολι είχε τη μεγάλη ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, καθώς στο 78ο λεπτό ο Πάολο Βαλέρι καταλόγισε πέναλτι σε μαρκάρισμα επί του Ντρίες Μέρτενς. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λορέντσο Ινσίνιε στο 80΄, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Τελικά, κι ενώ όλοι οι «παρτενοπέι» βρίσκονταν στην επίθεση μήπως βρουν το γκολ που έψαχναν, ο Άλβαρο Μοράτα βρήκε την ευκαιρία στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό σκορ. Για τη Νάπολι αγωνίστηκε βασικός ο Κώστας Μανωλάς.