Θ. Χαριτάκης: Η σημερινή κατάσταση των Νοσοκομείων είναι χειρότερη από ποτέ, οι αρμόδιοι να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων (βίντεο)
Περισσότερες από 78.000 αιτήσεις σε 9 ημέρες στον 4ο κύκλο χρηματοδότησης για αγορά και διασύνδεση POS
Κ. Καραταράκης: Στεκόμαστε ενάντια στην εμπορευματοποίηση του Ε.Σ.Υ., να μείνουμε μακριά από διχαστικές λογικές του παρελθόντος (βίντεο)
Μ. Καλαϊτζάκης: “Ήρθε η ώρα να ακούσουν τον λαό του Λασιθίου”
Πρόεδρος ΠΟΕΔΗΝ από το Λασίθι: Τα Νοσοκομεία δεν είναι ξενοδοχεία να μετράμε την πληρότητα ή σούπερ μάρκετ να πουλάνε υπηρεσίες (βίντεο)
Η 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΛ
Κατανομή ηλεκτρικού χώρου στην Κρήτη

Ελληνική «λάμψη» στο Νόριτς-Λίβερπουλ: Ο Τσιμίκας απέκλεισε τους Τζόλη, Γιαννούλη

Ήταν και οι τρεις βασικοί ο Τσιμίκας για την Λίβερπουλ και οι Γιαννούλης – Τζόλης για τους γηπεδούχους. Σε μία πολύ ωραία αναμέτρηση στο Carrow Road οι Έλληνες «έλαμψαν» με τους κόκκινους να φεύγουν με την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Ο Τσιμίκας για ακόμα μια φορά που τον εμπιστεύτηκε ο Γίργκεν Κλοπ ήταν ξανά εξαιρετικός και ουσιαστικά οδήγησε την ομάδα του στη νίκη επί των «καναρινιών», με τον Τζόλη να υπέροχος και να δημιουργεί ευκαιρίες, ωστόσο έγινε μοιραίος καθώς έχασε πέναλτι για το 1-1.

Στο παιχνίδι η Λίβερπουλ άρχισε με γκολ όταν και ο Μιναμίνο στο 3ο λεπτό, μετά από κόρνερ του Τσιμίκα και ασίστ του Οριγκί έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους. Η ομάδα του Φάρκε εκμεταλλεύτηκε το ότι Λίβερπουλ παρά το γρήγορο γκολ δεν είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και ο Τζόλης… ζάλισε τον Μπράντλει.

Ωστόσο ο νεαρός μεσοεπιθετικός σπατάλησε την μεγαλύτερη ευκαιρία που του δόθηκε πριν το τέλος του ημιχρόνου όταν ο Γιαννούλης κέρδισε πέναλτι, καθώς ο Κέλερ του είπε «όχι» και κράτησε το μηδέν. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη όταν στο 50′ ο Τσιμίκας βρήκε υπέροχα τον Οριγκί για το 2-0, με το… κερασάκι να βάζει ο σκόρερ του πρώτου τέρματος Μιναμίνο στο φινάλε για το τελικό 3-0.