ΑρχικήΑθλητισμόςΟι έφηβοι του Αγίου Νικολάου υποδέχονται την Αναγέννηση

Οι έφηβοι του Αγίου Νικολάου υποδέχονται την Αναγέννηση

Από

Ημερομηνία

Παιχνίδια για όλα τα γούστα περιλαμβάνει για μια ακόμη φορά η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα μπάσκετ της ΕΚΑΣΚ αυτό το Σαββατοκύριακο.  Στο εφηβικό και την Β΄ κατηγορία, ο Άγιος Νικόλαος υποδέχεται την Αναγέννηση, ενώ ο ΑΟΚ Ιεράπετρας πάει στην Χερσόνησο για να αντιμετωπίσει την Πεδιάδα, θυμίζουμε ότι και οι δύο Λασιθιώτες είναι αήττητες και διεκδικούν την 1η θέση.

Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1) Άγιος Νικόλαος 2-0, 4

2) ΑΟΚ Ιεράπετρα 2-0, 4

3) ΟΑΣΗ 1-2, 4

4) Αναγέννηση 1-1, 3

5) Πεδιάδα 0-3, 3

– Στις κορασίδες ο ΑΟΚΙ φιλοξενεί στο γήπεδο του τον ΟΑ Χανίων σε ένα δύσκολο ματς με στόχο να αποκομίσουν οι μικρότερες σε ηλικία παίκτριες πολύτιμες εμπειρίες.

Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1) Ηρόδοτος 2-1, 5

2) Αρκάδι 2-1, 5

3) Ανδρογέας 2-0, 4

4) ΟΑ Χανίων 2-0, 4

5) Εργοτέλης; 1-2, 4

6) ΑΟΚΙ 0-3, 3

7) ΟΑΧ2 0-2, 2

– Στους παίδες Α΄ ο ΑΟΚΙ μετά τις μεγάλες νίκες μέχρι τώρα και την καλή πορεία που έχει κάνει, δοκιμάζει τις δυνάμεις του στο «Μάρκος Φωνιαδάκης» απέναντι στο φαβορί για τον τίτλο ομάδα του Ηρακλείου.

Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1) Ηράκλειο 4-1, 9

2) ΟΦΗ 4-1, 9

3) Κύδων 4-1, 9

4) Εργοτέλης 4-1, 9

5) ΑΟΚ Ιεράπετρα 3-2, 8

6) Ηρόδοτος 3-2, 8

7) Ανδρογέας 2-3, 7

8) Ρέθυμνο 1-4, 6

9) ΟΑ Χανίων 0-5, 5

10) ΑΟ Ακρωτηρίου 0-5, 5

– Για την Β΄ κατηγορία παίδων ο Σητειακός θα ταξιδέψει στο Αρκαλοχώρι για να βρει μπροστά του την Αναγέννηση.

Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1) Άσκηση 5-0, 10

2) Άγιος Νικόλαος 4-1, 9

3) Σητειακός 3-2, 8

4) Πεδιάδα 3-1, 7

5) Ηράκλειο3 3-1, 7

6) Ανδρογέας 1-4, 6

7) Γιούχτας 1-3, 5

8) Αναγέννηση 0-4, 4

 

Το πρόγραμμα

 

Ας δούμε συνοπτικά το πρόγραμμα όλων των αγώνων:

ΑΝΔΡΩΝ

6η αγωνιστική, 19/11

Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης» 19:00 ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ρέθυμνο

Κλειστό Ρεθύμνου 18:30 Ακαδημία-Χανιά BC

Κλειστό Αγίου Νικολάου 17:00 Αγ. Νικόλαος-Άσκηση

Κλειστό Χανίων 19:00 Κύδων-Ηράκλειο

Κλειστό Κλαδισού 18:00 ΟΑ Χανίων-Μεσσαρά

Κλειστό Χερσονήσου 20:00 Πεδιάδα-Ηρόδοτος

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

3η αγωνιστική, 19/11

Κλειστό Λίντο 19:00 Εργοτέλης-ΟΑ Χανίων

Κλειστό Αλικαρνασσού 18:00 Ηρόδοτος-Αρκάδι

ΕΦΗΒΩΝ Α΄

6η αγωνιστική, 20/11

Κλειστό ΒΑΚ 12:00 ΟΦΗ-Ανδρογέας

Κλειστό Χανίων 11:00 ΑΟΚΧ-ΟΑ Χανίων

Κλειστό Λίντο 11:00 Ηράκλειο-Εργοτέλης

Κλειστό Χανίων 15:00 Κύδων-Ηρόδοτος

ΕΦΗΒΩΝ Β΄

Α΄ όμιλος, 5η αγωνιστική, 20/11

Κλειστό Λίντο 13:00 Ηράκλειο2-Ακρωτήρι

Κλειστό Χανίων 13:00 Κύδων2-Εργοτέλης2

Β΄ όμιλος, 5η αγωνιστική, 20/11

Κλειστό Χερσονήσου 16:30 Πεδιάδα-ΑΟΚ Ιεράπετρα

Κλειστό Αγίου Νικολάου 12:00 Άγιος Νικόλαος-Αναγέννηση

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

4η αγωνιστική, 20/11

Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης» 13:00 ΑΟΚ Ιεράπετρα-ΟΑ Χανίων

Κλειστό Λίντο 15:00 Ανδρογέας-Αρκάδι

Κλειστό Αλικαρνασσού 12:00 Ηρόδοτος-ΟΑΧ2

ΠΑΙΔΩΝ Α΄

6η αγωνιστική, 19/11

Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης» 17:00 ΑΟΚΙ-Ηράκλειο

Κλειστό Ακρωτηρίου 15:00 Ακρωτήρι-ΟΑ Χανίων

Κλειστό Περιβολίων Ρέθυμνο 17:00 Ρέθυμνο-Ανδρογέας

Κλειστό Λίντο 11:00 Εργοτέλης-ΟΦΗ

Κλειστό Χανίων 17:00 Κύδων-Ηρόδοτος

ΠΑΙΔΩΝ Β΄

Α΄ όμιλος, 6η αγωνιστική, 19/11

Κλειστό Χανίων 15:00 ΑΟΚΧ-ΟΦΣΧ2

Κλειστό Περιβολίων Ρεθύμνου 15:00 Ακαδημία-ΟΦΣΧ

Κλειστό Αλικαρνασσού 16:00 Ηράκλειο2-ΟΑΧ

Κλειστό ΒΑΚ 11:00 ΟΦΗ2-Ρέθυμνο2

Β΄ όμιλος, 6η αγωνιστική, 19/11

Κλειστό Αρχανών 16:00 Γιούχτας-Πεδιάδα

Κλειστό Αρκαλοχωρίου 13:00 Αναγέννηση-Σητειακός

Κλειστό Αλικαρνασσού 20:00 Άσκηση-Ηράκλειο3

Κλειστό Λίντο 13:00 Ανδρογέας-Ηρόδοτος2

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρακαλώ εισάγετε το σχόλιο σας!
Παρακαλώ εισάγετε το όνομα σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Πρόσφατα άρθρα