ΑρχικήΑθλητισμόςΑναμενόμενη ήττα για τους παίδες του ΑΟΑΝ EUROPLAN

Αναμενόμενη ήττα για τους παίδες του ΑΟΑΝ EUROPLAN

Από

Ημερομηνία

Αναμενόμενη ήττα από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη στο κλειστό του Πανεπιστημίου με σκορ 79-51 γνώρισε ο ΑΟΑΝ EUROPLAN στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας παίδων. Λέμε αναμενόμενη γιατί οι δυο αυτές ομάδες έχουν εκ διαμέτρου αντίθετους στόχους και φυσικά δυναμικότητας, με τους Ηρακλειώτες να οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος έχοντας 7 νίκες σε ισάριθμους αγώνες και μάλιστα κόντρα στους άμεσους διεκδικητές του τίτλου ενώ η Αγιονικολιώτικη ομάδα «παλεύει» να αποφύγει τον υποβιβασμό στην Β΄ κατηγορία.

Η ομάδα του Αγίου Νικολάου ήταν ανταγωνιστική για δεκαπέντε λεπτά, έβγαλε ενέργεια και ένταση στο παιχνίδι της αλλά υστέρησε στο 2ο δεκάλεπτο επιθετικά και εκεί ουσιαστικά κρίθηκε η μοίρα του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 19-19, 19-6, 27-14, 14-12

Εργοτέλης (Αλέξανδρος Χριστοδούλου): Λαγουδάκης 14, Αλεξανδρόπουλος 2, Γιαμνιαδάκης 4, Γιαννόπουλος, Καβουσανάκης 11, Πρινιανάκης 4, Καραπάνος 2, Βαράκλας 8, Καλαμάς 9(1), Κατσαρός, Κοκκίνης 14(2), Σπιταδάκης 5.

ΑΟΑΝ EUROPLAN (Πάγκαλος-Μουλιανιτάκης): Σηφάκης 4, Μαστοράκης 3, Λαβδάκης 1, Μουλιανιτάκης, Μπινιάκου 2, Κανανάϊ 2, Ηλίας Κοζύρης 11, Παπά, Τζώρτζης 13(1), Ιωάννης Κοζύρης 5(1).