Ανακοίνωσε η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας τους πίνακες των Διαιτητών, Βοηθών Διαιτητών της αγωνιστικής περιόδου 2020-21, για όλες της τις κατηγορίες 1η, 2η και 3η, όπως τις αναφέρει. Το Λασίθι διατήρησε τη δυναμική, έχοντας αρκετά ονόματα στους πίνακες, όπου γενικότερα από όλη την Κρήτη υπάρχει έντονη παρουσία.
Πιο συγκεκριμένα, στην κορυφαία κατηγορία εξακολουθούν να βρίσκονται ο Νίκος Πάγκαλος ως βοηθός και ο Μανώλης Γιανναδάκης ως παρατηρητής.
Στην 2η κατηγορία προβιβάστηκε ο βοηθός Γιώργος Φραγκιαδάκης, ενώ παρατηρητής σε αυτήν είναι ο Μανώλης Παπαδάκης.
Στην 3η κατηγορία των διαιτητών συνεχίζουν οι Μιχάλης Ταμπουρατζής και Δημήτρης Μόσχου και οι βοηθοί Ζαχαρίας Θεοδοσάκης και Μανώλης Καφεσάκης, ενώ στους παρατηρητές Θωμά Λιάγκο και π’ Μανώλη Πνευματικάκη, προστέθηκε και ο Μανώλης Βλάσσης.
Αναλυτικά οι κρητικές παρουσίες στους πίνακες της ΚΕΔ 2020-2021:
Διαιτητές 1ης κατηγορίας
Τσαγκαράκης Πέτρος (Χανίων)
Βοηθοί διαιτητές 1ης κατηγορίας
Μαυρουδής Δημήτριος (Ηρακλείου)
Νικολακάκης Βασίλειος (Ηρακλείου)
Παπαδάκης Μιχαήλ (Ηρακλείου)
Πάγκαλος Νικόλαος (Λασιθίου)
Αναστασάκης Αντώνιος (Χανίων) Ν
Σινιοράκης Αντώνιος (Χανίων)
Παρατηρητές
Κουκουλάκης Μιχαήλ (Ηρακλείου)
Γιανναδάκης Εμμανουήλ (Λασιθίου)
Διαιτητές 2ης κατηγορίας
Κουναλάκης Γεώργιος (Ηρακλείου)
Κρασαγάκης Χρήστος (Ηρακλείου) Ν
Πατεμτζής Γεώργιος (Ηρακλείου)
Κουκουράκης Γεώργιος (Χανίων) Ν
Βοηθοί 2ης κατηγορίας
Γαρεφαλάκης Ευστάθιος (Ηρακλείου)
Δασκαλάκης Αντώνιος (Ηρακλείου)
Μαυραντωνάκης Αντώνιος (Ηρακλείου)
Φραγκιαδάκης Γεώργιος (Λασιθίου) Ν
Κομισοπούλου Γεωργία (Χανίων)
Παρατηρητές
Μαστορίδης Αναστάσιος (Ηρακλείου)
Παπαδάκης Εμμανουήλ (Λασιθίου)
Βασσάλος Κωνσταντίνος (Χανίων)
Κουρκούνας Απόστολος (Χανίων) Ν
Διαιτητές 3ης κατηγορίας
Βασσάκης Εμμανουήλ (Ηρακλείου)
Βισκαδούρος Μάριος (Ηρακλείου)
Ζαφείρης Αλέξανδρος (Ηρακλείου) Ν
Μανδαλενάκης Εμμανουήλ (Ηρακλείου)
Σαμιωτάκης Εμμανουήλ (Ηρακλείου) Ν
Μόσχου Δημήτριος (Λασιθίου)
Ταμπουρατζής Μιχάλης (Λασιθίου)
Σταυρουλάκης Ραφαήλ (Ρεθύμνου)
Αντωνίου Δημήτριος (Χανίων) Ν
Γεωργόπουλος Νικόλαος (Χανίων)
Τρίγκας Νικόλαος (Χανίων) Ν
Βοηθοί 3ης κατηγορίας
Δασκαλάκης Ιωάννης (Ηρακλείου)
Δρακουλάκης Κωνσταντίνος (Ηρακλείου)
Ελευθεράκης Σταύρος( Hρακλείου)
Καούρας Γεώργιος (Ηρακλείου)
Μάτσας Κωνσταντίνος (Ηρακλείου)
Σιγανού Γεωργία (Ηρακλείου)
Σφακιανάκης Δημήτριος (Ηρακλείου)
Τσαμπουράκης Γεώργιος (Ηρακλείου)
Θεοδοσάκης Ζαχαρίας (Λασιθίου)
Καφεσάκης Εμμανουήλ (Λασιθίου)
Βαρβαντάκης Ματθαίος (Ρεθύμνου)
Βασίλογλου Γεώργιος (Ρεθύμνου)
Βλαχάκης Γεώργιος (Ρεθύμνου)
Δασκαλομαρκάκης Γεώργιος (Ρεθύμνου)
Καλυβιανάκης Κωνσταντίνος (Ρεθύμνου)
Λιοδάκης Εμμανουήλ (Ρεθύμνου)
Κολοκοτρώνης Ιωσήφ (Χανίων)
Μαρκετάκης Θεόδωρος (Χανίων)
Μαυρεδάκης Νεκτάριος (Χανίων)
Παρατηρητές
Γαρεφαλάκης Μιχαήλ (Ηρακλείου)
Ιωαννίδης Γεώργιος (Ηρακλείου) Ν
Κοκκινάκης Βασίλειος (Ηρακλείου)
Φουκάκης Γεώργιος (Ηρακλείου)
Βλάσσης Εμμανουήλ (Λασιθίου) Ν
Λιάγκος Θωμάς (Λασιθίου)
Πνευματικάκης Εμμανουήλ (Λασιθίου)
Δελήμπασης Κυριάκος (Ρεθύμνου)
Χριστοδουλάκης Δημήτριος (Ρεθύμνου)
Γιαννακάκης Παναγιώτης (Χανίων)
Δεδότσης Δημοσθένης (Χανίων)
Δοκιμάκης Ιωάννης (Χανίων)
Τριανταφύλλου Γεώργιος (Χανίων)
Χατζηδάκης Γεώργιος (Χανίων) Ν