Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε τη διοργάνωση του κυπέλλου Ελλάδος ο ΟΦΙ, καθώς στην 3η και τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου, αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα 0-0 με τον Παναιτωλικό στο στάδιο «Πέτρος Βουζουνεράκης», φεύγοντας έτσι αήττητος απέναντι σε ομάδες της Super League (2-2 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ) και ουσιαστικά πλήρως την ήττα 2-0 την 1η αγωνιστική με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό στο εντός έδρας θεωρητικά παιχνίδι, αλλά ουσιαστικά σε ουδέτερο γήπεδο στο Παγκρήτιο στάδιο.
Μάλιστα με το αποτέλεσμα αυτό, η ομάδα του Αγρινίου γνώρισε τον αποκλεισμό και ΑΟΧ/Κισσαμικός και Παναθηναϊκός πανηγύρισαν την πρόκριση, με τυπικής διαδικασίας πλέον το μεταξύ τους παιχνίδι την Τετάρτη στις 15.30 στα Χανιά.
Ο ΟΦΙ συνεχίζει πλέον την προσπάθεια του στον 5ο όμιλο της Γ’ εθνικής και στο κύπελλο της ΕΠΣ Λασιθίου, με στόχο να πρωταγωνιστήσει και φέτος στο κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδας.
ΟΦΙ: Μπένκο, Αναστασόπουλος, Μίγγας, Πότσι, Μούτσα, Χίσι, Παπαδόπουλος, Μαρτσάκης, Μηνάς, Γιουκούδης, Πυθαρούλης.
Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης, Βακράκος, Μαρινάκης, Αγροδήμος, Βασιλούδης, Τσιγγάρας, Χαντάκιας, Λιάβας, Κοκκόρης, Μπελεβώνης.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ, Ο.Φ. Ιεράπετρας – Παναιτωλικός 0-0

ΤΕΤΑΡΤΗ, ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναθηναϊκός (15:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

Κισσαμικός 2 1 1 0 2-0 4

Παναθηναϊκός 2 1 1 0 3-2 4

Παναιτωλικός 3 0 2 1 0-1 2

ΟΦ Ιεράπετρας 3 0 2 1 2-4 2

  • Αναλυτικό ρεπορτάζ στην ΑΝΑΤΟΛΗ της Τετάρτης.

 

Στις αναμετρήσεις για την 3η και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ, Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα (19:30)

ΤΕΤΑΡΤΗ, Θύελλα Καμαρίου – Ατρόμητος (17:15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

ΠΑΣ Γιάννινα 2 2 0 0 7-1 6

Ατρόμητος 2 1 0 1 7-3 3

Ηρακλής 2 1 0 1 4-6 3

Θύελλα Κραμαρίου 2 0 0 2 0-8 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ

Απόλλων Λάρισας – Λαμία (15:00)

Βόλος – ΑΕΚ (15:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

ΑΕΚ 2 2 0 0 6-1 6

Βόλος 2 1 1 0 6-2 4

Λαμία 2 0 1 1 2-3 1

Απόλλων Λάρισας 2 0 0 2 1-9 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ

Εργοτέλης – Άρης (17:15)

Αήττητος Σπάτων – ΠΑΟΚ (17:15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

Άρης 2 1 1 0 3-2 4

ΠΑΟΚ 2 1 1 0 3-2 4

Αήττητος Σπάτων 2 0 1 1 2-3 1

Εργοτέλης 2 0 1 1 2-3 1

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ, Άρης Αβάτου – Ολυμπιακός (15:00)

ΠΕΜΠΤΗ, Παναχαϊκή – Λεβαδειακός (19:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

Ολυμπιακός 2 2 0 0 3-0 6

Λεβαδειακός 2 1 0 1 4-1 3

Παναχαϊκή 2 1 0 1 1-2 3

Άρης Αβάτου 2 0 0 2 0-5 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ, Απόλλων Παραλιμνίου – Αστέρας Τρίπολης (17:15)

ΠΕΜΠΤΗ, Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης (15:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

Αστέρας Τρίπολης 2 2 0 0 3-1 6

Απόλλων Σμύρνης 2 1 0 1 6-2 3

Τρίκαλα 2 0 1 1 1-2 1

Απόλλων Παραλιμνίου 2 0 1 1 1-6 1

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

Κέρκυρα – ΟΦΗ (15:00)

Νίκη Βόλου – Ξάνθη (15:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

ΟΦΗ 2 1 1 0 3-0 4

Ξάνθη 2 1 1 0 1-0 4

Κέρκυρα 2 1 0 1 1-1 3

Νίκη Βόλου 2 0 0 2 0-4 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ

Ηρόδοτος – Πανιώνιος 1-2

Απόλλων Πόντου – ΑΕΛ (19:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν Ι Η ΓΚΟΛ Β.

Πανιώνιος 3 3 0 0 8-1 9

ΑΕΛ 2 1 0 1 4-3 3

Απόλλων Πόντου 2 1 0 1 1-4 3

Ηρόδοτος 3 0 0 3 2-7 0