Για τρίτη χρονιά ο Άγιος Νικόλαος φιλοξενεί τον τελικό του πανελλήνιου πρωταθλήματος beach volley

Για τρίτη χρονιά ο Άγιος Νικόλαος φιλοξενεί τον τελικό του πανελλήνιου πρωταθλήματος beach volley καθώς συμπεριλαμβάνεται στο καλεντάρι με το πρόγραμμα των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Ανδρών-Γυναικών και Τζούνιορ για το 2019. Οι αγώνες θα διεξαχθούν από 27 έως 29 Ιουλίου και θα υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ όπως και οι υπόλοιπες διεθνείς διοργανώσεις και τα Masters.

Ας δούμε το οριστικό πρόγραμμα των αγώνων όπως ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης:

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ
14-16 Ιουνίου, FIVB World Tour IOS Open (1-star), Ιος, Παραλία Μυλοπότας
22-23 Ιουνίου, Continental Cup (Olympic Qualification Pool), Club Karavi, Σχινιάς, Αττική
28-31 Αυγούστου, Mediterranean Beach Games, Πάτρα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

17-19 Μαΐου, KARAVI OPEN, Σχινιάς Αττικής
31/5-2 Ιουνίου, KBV OPEN, Καλαμάτα
7-9 Ιουνίου, AVANΤ-GARDE OPEN, Καρδία Θεσσαλονίκης
7-9 Ιουνίου, SOUTH BV OPEN, Γλυφάδα Αττικής
14-16 Ιουνίου, CHANIA OPEN, Χανιά Κρήτης
15-17 Ιουνίου, PAROS BV Festival, Πάρος
21-23 Ιουνίου, MYLOS OPEN, NORTH AREA CIRCUIT, Λιτόχωρο Πιερίας
21-23 Ιουνίου, SPINOS OPEN, Καλαμάτα
27-30 Ιουνίου, THESSALONIKI MASTERS, Πλατεία Αριστοτέλους, Δήμος Θεσσαλονίκης (ΕΡΤ)
29-30 Ιουνίου, BV LEAGUE, Karavi Club, Σχινιάς Αττικής
5-7 Ιουλίου, OLYMPIA MASTERS, Δήμος Αρχαίας Ολυμπίας (ΕΡΤ)
5-7 Ιουλίου, IOS OPEN, Παραλία Μυλοπότας
6-7 Ιουλίου, KASTORIA CHALLENGER, NORTH AREA CIRCUIT, Λίμνη Καστοριάς
13-15 Ιουλίου, ANTIRRION MASTERS, Παραλία Αντιρρίου, Δήμος Ναυπακτίας (ΕΡΤ)
14-15 Ιουλίου, ITEA CHALLENGER, Φωκίδα
19-21 Ιουλίου, OLYMPIADA OPEN, NORTH AREA CIRCUIT, Ολυμπιάδα Χαλκιδικής
19-21 Ιουλίου, BODYTALK OPEN, Καλαμάτα, KVB
27-29 Ιουλίου, AG NIKOLAOS MASTERS FINAL, Δήμος Αγ. Νικολάου (ΕΡΤ)
27-29 Ιουλίου, ARDAS NORTH AREA FINALS, Φεστιβάλ Αρδα, Έβρος, North Area Series
2-4 Αυγούστου, MYTILINI OPEN, Λέσβος
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ
19 Ιουνίου, KERATEA KIDS FESTIVAL, Παραλία Κακής Θάλασσας, ΝΠΔΔ Θορικός, ΓΣ Κερατέας
28-30 Ιουνίου, ATTICA JUNIORS OPEN, Anima Club, Ανάβυσσος
5-7 Ιουλίου, THESSALONIKI JUNIORS OPEN, Avant-Garde, Καρδία Θεσσαλονίκης
12-14 Ιουλίου, PATRA JUNIORS OPEN, BLX Patra by Vasso Karadassiou, Πάτρα
12-14 Ιουλίου, REGIONAL FINALS (K17) (κατά τόπους διοργανώσεις)
19-21 Ιουλίου, REGIONAL FINALS (K19)  (κατά τόπους διοργανώσεις)
26-28 Ιουλίου, Κ17 JUNIORS FINAL, Κυανή Ακτή, Πρέβεζα
3-5 Αυγούστου, Κ19 JUNIORS FINAL, Καλλιπάτειρα, Ρόδος
9-11 Αυγούστου, Κ22 JUNIORS FINAL, Polyxoros Nisi, Ράχες Φθιώτιδος.