Παιχνίδια για όλα τα γούστα περιλαμβάνει για μια ακόμη φορά η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα μπάσκετ της ΕΚΑΣΚ αυτό το Σαββατοκύριακο. Στο εφηβικό και την Β΄ κατηγορία, ο Άγιος Νικόλαος υποδέχεται την Αναγέννηση, ενώ ο ΑΟΚ Ιεράπετρας πάει στην Χερσόνησο για να αντιμετωπίσει την Πεδιάδα, θυμίζουμε ότι και οι δύο Λασιθιώτες είναι αήττητες και διεκδικούν την 1η θέση.
Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:
1) Άγιος Νικόλαος 2-0, 4
2) ΑΟΚ Ιεράπετρα 2-0, 4
3) ΟΑΣΗ 1-2, 4
4) Αναγέννηση 1-1, 3
5) Πεδιάδα 0-3, 3
– Στις κορασίδες ο ΑΟΚΙ φιλοξενεί στο γήπεδο του τον ΟΑ Χανίων σε ένα δύσκολο ματς με στόχο να αποκομίσουν οι μικρότερες σε ηλικία παίκτριες πολύτιμες εμπειρίες.
Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:
1) Ηρόδοτος 2-1, 5
2) Αρκάδι 2-1, 5
3) Ανδρογέας 2-0, 4
4) ΟΑ Χανίων 2-0, 4
5) Εργοτέλης; 1-2, 4
6) ΑΟΚΙ 0-3, 3
7) ΟΑΧ2 0-2, 2
– Στους παίδες Α΄ ο ΑΟΚΙ μετά τις μεγάλες νίκες μέχρι τώρα και την καλή πορεία που έχει κάνει, δοκιμάζει τις δυνάμεις του στο «Μάρκος Φωνιαδάκης» απέναντι στο φαβορί για τον τίτλο ομάδα του Ηρακλείου.
Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:
1) Ηράκλειο 4-1, 9
2) ΟΦΗ 4-1, 9
3) Κύδων 4-1, 9
4) Εργοτέλης 4-1, 9
5) ΑΟΚ Ιεράπετρα 3-2, 8
6) Ηρόδοτος 3-2, 8
7) Ανδρογέας 2-3, 7
8) Ρέθυμνο 1-4, 6
9) ΟΑ Χανίων 0-5, 5
10) ΑΟ Ακρωτηρίου 0-5, 5
– Για την Β΄ κατηγορία παίδων ο Σητειακός θα ταξιδέψει στο Αρκαλοχώρι για να βρει μπροστά του την Αναγέννηση.
Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:
1) Άσκηση 5-0, 10
2) Άγιος Νικόλαος 4-1, 9
3) Σητειακός 3-2, 8
4) Πεδιάδα 3-1, 7
5) Ηράκλειο3 3-1, 7
6) Ανδρογέας 1-4, 6
7) Γιούχτας 1-3, 5
8) Αναγέννηση 0-4, 4
Το πρόγραμμα
Ας δούμε συνοπτικά το πρόγραμμα όλων των αγώνων:
ΑΝΔΡΩΝ
6η αγωνιστική, 19/11
Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης» 19:00 ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ρέθυμνο
Κλειστό Ρεθύμνου 18:30 Ακαδημία-Χανιά BC
Κλειστό Αγίου Νικολάου 17:00 Αγ. Νικόλαος-Άσκηση
Κλειστό Χανίων 19:00 Κύδων-Ηράκλειο
Κλειστό Κλαδισού 18:00 ΟΑ Χανίων-Μεσσαρά
Κλειστό Χερσονήσου 20:00 Πεδιάδα-Ηρόδοτος
ΝΕΑΝΙΔΩΝ
3η αγωνιστική, 19/11
Κλειστό Λίντο 19:00 Εργοτέλης-ΟΑ Χανίων
Κλειστό Αλικαρνασσού 18:00 Ηρόδοτος-Αρκάδι
ΕΦΗΒΩΝ Α΄
6η αγωνιστική, 20/11
Κλειστό ΒΑΚ 12:00 ΟΦΗ-Ανδρογέας
Κλειστό Χανίων 11:00 ΑΟΚΧ-ΟΑ Χανίων
Κλειστό Λίντο 11:00 Ηράκλειο-Εργοτέλης
Κλειστό Χανίων 15:00 Κύδων-Ηρόδοτος
ΕΦΗΒΩΝ Β΄
Α΄ όμιλος, 5η αγωνιστική, 20/11
Κλειστό Λίντο 13:00 Ηράκλειο2-Ακρωτήρι
Κλειστό Χανίων 13:00 Κύδων2-Εργοτέλης2
Β΄ όμιλος, 5η αγωνιστική, 20/11
Κλειστό Χερσονήσου 16:30 Πεδιάδα-ΑΟΚ Ιεράπετρα
Κλειστό Αγίου Νικολάου 12:00 Άγιος Νικόλαος-Αναγέννηση
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
4η αγωνιστική, 20/11
Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης» 13:00 ΑΟΚ Ιεράπετρα-ΟΑ Χανίων
Κλειστό Λίντο 15:00 Ανδρογέας-Αρκάδι
Κλειστό Αλικαρνασσού 12:00 Ηρόδοτος-ΟΑΧ2
ΠΑΙΔΩΝ Α΄
6η αγωνιστική, 19/11
Κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης» 17:00 ΑΟΚΙ-Ηράκλειο
Κλειστό Ακρωτηρίου 15:00 Ακρωτήρι-ΟΑ Χανίων
Κλειστό Περιβολίων Ρέθυμνο 17:00 Ρέθυμνο-Ανδρογέας
Κλειστό Λίντο 11:00 Εργοτέλης-ΟΦΗ
Κλειστό Χανίων 17:00 Κύδων-Ηρόδοτος
ΠΑΙΔΩΝ Β΄
Α΄ όμιλος, 6η αγωνιστική, 19/11
Κλειστό Χανίων 15:00 ΑΟΚΧ-ΟΦΣΧ2
Κλειστό Περιβολίων Ρεθύμνου 15:00 Ακαδημία-ΟΦΣΧ
Κλειστό Αλικαρνασσού 16:00 Ηράκλειο2-ΟΑΧ
Κλειστό ΒΑΚ 11:00 ΟΦΗ2-Ρέθυμνο2
Β΄ όμιλος, 6η αγωνιστική, 19/11
Κλειστό Αρχανών 16:00 Γιούχτας-Πεδιάδα
Κλειστό Αρκαλοχωρίου 13:00 Αναγέννηση-Σητειακός
Κλειστό Αλικαρνασσού 20:00 Άσκηση-Ηράκλειο3
Κλειστό Λίντο 13:00 Ανδρογέας-Ηρόδοτος2